Näe maailmanmestarit! Kalle Rovanperälle ja Jonne Halttuselle järjestetään kansanjuhla

Jyväskylän kaupunki ja Toyota Gazoo Racing järjestävät yhteistyössä kansanjuhlan, jossa juhlitaan rallin maailmanmestareita Kalle Rovanperää ja Jonne Halttusta. Paikan päällä on myös Jari-Matti Latvala.
Jyväskylän kaupunki tiedottaa, että tilaisuus järjestetään Lutakonaukiolla 14. joulukuuta kello 17.30 alkaen. Tapahtuma päättyy kello 19.00 alkavaan ilotulitukseen, joka järjestetään Toyota Gazoo Racingin väreissä.
Maksuttomassa ulkoilmatapahtumassa nähdään muun muassa maailmanmestareiden saapuminen paikalle ralliautolla, Rovanperän driftausnäytös, MM-pokaalin nostelu, kiitossanat sekä Radio Keskisuomalaisesta tutun Jari Lindströmin mestareiden ja tiimiläisten haastattelut.
Paikan päällä voi tehdä myös ostoksia, sillä myyntipaikalta löytyy mieluisat lahjat niin ralli- kuin ravifaneillekin. Myyntikojun välittömässä läheisyydessä yleisön ihailtavana ja rapsuteltavana ovat myös raviponit Elsa ja Mini.
KIERRÄTYSVAPAITA
ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Muistatko Kimi Räikkösen kaikkien aikojen avauskierroksen? Tuttu vauhtivuoristorata hamuaa takaisin F1-kalenteriin
- Entinen tallipäällikkö latasi kovan arvion Lewis Hamiltonista
- Lähteet: Sergio Perez palaa F1-sarjaan
- Red Bull kriisissä? – henkilöstöä uhkaa luikkia muualle
- Ferrarilla suunnitteilla hyvin rohkea ratkaisu
- Taas uusi tallikaveriehdokas Valtteri Bottakselle
- Entinen Ferrari-kuski haluaa Lewis Hamiltonin ulos
- Franco Colapinto saa vielä armoa
- Isä hämmästelee Max Verstappenin julkisuuskuvaa
- Sergio Perez yhä Cadillac-kuvioissa