F1-maksukuski ei suostu luovuttamaan: ”Asiantuntijat sanoivat hänen tehneen hyvää työtä”

Kesken viime kauden Manorilta kenkää saanut Rio Haryanto ei ole heittänyt vielä lopullista toivoaan F1-uransa jatkon suhteen.
Suurten rahasäkkien turvin F1-debyyttinsä viime kaudella tehnyt indonesialainen hakee uusia rahoittajia sen jälkeen, kun aiemmin taloudellista turvaa tarjonnut valtiollinen öljy-yhtiö Pertamina veti tukensa Haryanton suorituksilta (uutisemme).
Ajotaitojen puolesta tallipaikka ainoalta varteenotettavalta tallilta, Manorilta, tulee varmasti jäämään saamatta. Toivo pistetäänkin nyt uusien rahoittajien harteille.
– Työskentelemme edelleen pitääksemme Rion sarjassa. Sarjan sisäpiiriläiset kehuivat hänen tehneen viime kaudella hyvää työtä, Haryanton manageri Piers Hunnisett toteaa Reutersille.
Pascal Wehrleinin Sauber-siirron myötä häntäpään talleista vain Manor etsii vielä kuljettajia.
– Olisimme totta kai halunneet hänet Sauberin kaltaiseen talliin. Nyt se ei ole enää mahdollista, joten asioita täytyy miettiä uudestaan.
Voita Onnenpyörästä 5-2000€ palkinto!
- Pyöritä suomenkielisen Lataamo-kasinon Onnenpyörää ja voita isosti!
- Talleta 10€, niin pääset ilmaiseksi pyörittämään Onnenpyörää.
- Voitat vähintään 5€ ja maksimivoitto on 2000€. Palkinnon saat tekemäsi talletuksen päälle.
- Red Bullilla välit kiristyvät – Sergio Perez vaatii selontekoa loppukisan tapahtumista
- Max Verstappenin kiukuttelu ihmetyttää – ”Häipyi nopeasti ja jätti tiimipalaverin väliin”
- Aston Martinilta ripeää toimintaa – tämän takia Fernando Alonso sai pitää palkintosijansa
- Fernando Alonson rangaistusaagassa uusi käänne: espanjalainen saa palkintosijansa takaisin
- Oliko tässä syy Valtteri Bottaksen surkeaan vauhtiin? – ”Kolahti aika mukavasti”
- Sebastien Ogier jälleen Meksikon kuningas – Hyundai himmensi Toyotan juhlia, Kalle Rovanperä neljäs
- Fernando Alonson juhlat ennenaikaisia – aikarangaistus pudottaa konkarin palkintopallilta
- Sergio Perez Jeddan osakilpailun voittoon – Valtteri Bottakselle Alfa Romeo -uran surkein kilpailu
- Mitä ihmettä Valtteri Bottakselle tapahtuu Jeddassa – suomalaisella käynnissä yksi uran heikoimmista ajoista
- Ferrarilta jälleen jättimoka Charles Leclercin kanssa – monacolainen raivosi kisainsinöörilleen: ”Yritä edes!”
- Toto Wolffilta suora viesti Lewis Hamiltonille – ”Sitten hänen täytyy etsiä töitä jostain muualta”
- Oliko tässä syy Valtteri Bottaksen surkeaan vauhtiin? – ”Kolahti aika mukavasti”
- F1-sisäpiiritoimittaja paljastaa: Tämä F1-kuski ei ole suuressa suosiossa muiden kilpailijoiden keskuudessa
- Red Bullilla välit kiristyvät – Sergio Perez vaatii selontekoa loppukisan tapahtumista
- Kalle Rovanperä koki kovia Meksikon MM-rallissa – ”Ei tuntunut kovin hyvältä”
- Fernando Alonson rangaistusaagassa uusi käänne: espanjalainen saa palkintosijansa takaisin
- Ferrarilta jälleen jättimoka Charles Leclercin kanssa – monacolainen raivosi kisainsinöörilleen: ”Yritä edes!”
- EK11: Meksikon rallia johtanut Esapekka Lappi törmäsi pylvääseen – erikoiskoe keskeytettiin
- Lewis Hamilton menettää yllättäen läheisen kolleegansa usean vuoden yhteistyön jälkeen – ”Kiitos kaikesta”
- EK3: MM-rallissa hurjaa draamaa! Ott Tänak isoissa ongelmissa – Esapekka Lappi kärjessä