Saksalaiskuski raivostui Romain Grosjeanin tunaroinnista – haukkui ranskalaisen sarkastiseen sävyyn

Nico Hülkenberg ei säästellyt sanojaan Romain Grosjeanin ajamisesta Espanjan GP:n keskeytyksen jälkeen.
Grosjean spinnasi autollaan ensimmäisellä kierroksella ja vei Hülkenbergin ja Toro Rosson Pierre Gaslyn mukanaan.
Grosjeanin auto ajautui poikittain radalle, kun hän palasi kaasulle, vaikka oli menettänyt jo autonsa hallinnan. Hülkenberg ei ollut ranskalaisen toimintaan tyytyväinen.
– Hänen toimintansa ei näytä erityisen hyvältä tuossa tilanteessa. Yleensäkin hän tykkää spinnailla paljon viikonloppuisin, mutta ensimmäinen kierros ei ole hyvä paikka sille, kun on kaikki autot ympärillä, saksalainen sanoi BBC:lle sarkastiseen sävyyn Grosjeanin ajamisesta.
Renault-kuski neuvoi Grosjeania miettimään tekosiaan.
– Hänen on katsottava tilannetta ja tehdä vähän kotitehtäviä.
Voita Onnenpyörästä 5-2000€ palkinto!
- Pyöritä suomenkielisen Lataamo-kasinon Onnenpyörää ja voita isosti!
- Talleta 10€, niin pääset ilmaiseksi pyörittämään Onnenpyörää.
- Voitat vähintään 5€ ja maksimivoitto on 2000€. Palkinnon saat tekemäsi talletuksen päälle.
- Red Bullilla välit kiristyvät – Sergio Perez vaatii selontekoa loppukisan tapahtumista
- Max Verstappenin kiukuttelu ihmetyttää – ”Häipyi nopeasti ja jätti tiimipalaverin väliin”
- Aston Martinilta ripeää toimintaa – tämän takia Fernando Alonso sai pitää palkintosijansa
- Fernando Alonson rangaistusaagassa uusi käänne: espanjalainen saa palkintosijansa takaisin
- Oliko tässä syy Valtteri Bottaksen surkeaan vauhtiin? – ”Kolahti aika mukavasti”
- Sebastien Ogier jälleen Meksikon kuningas – Hyundai himmensi Toyotan juhlia, Kalle Rovanperä neljäs
- Fernando Alonson juhlat ennenaikaisia – aikarangaistus pudottaa konkarin palkintopallilta
- Sergio Perez Jeddan osakilpailun voittoon – Valtteri Bottakselle Alfa Romeo -uran surkein kilpailu
- Mitä ihmettä Valtteri Bottakselle tapahtuu Jeddassa – suomalaisella käynnissä yksi uran heikoimmista ajoista
- Ferrarilta jälleen jättimoka Charles Leclercin kanssa – monacolainen raivosi kisainsinöörilleen: ”Yritä edes!”
- Toto Wolffilta suora viesti Lewis Hamiltonille – ”Sitten hänen täytyy etsiä töitä jostain muualta”
- F1-sisäpiiritoimittaja paljastaa: Tämä F1-kuski ei ole suuressa suosiossa muiden kilpailijoiden keskuudessa
- Oliko tässä syy Valtteri Bottaksen surkeaan vauhtiin? – ”Kolahti aika mukavasti”
- Red Bullilla välit kiristyvät – Sergio Perez vaatii selontekoa loppukisan tapahtumista
- Kalle Rovanperä koki kovia Meksikon MM-rallissa – ”Ei tuntunut kovin hyvältä”
- Fernando Alonson rangaistusaagassa uusi käänne: espanjalainen saa palkintosijansa takaisin
- Ferrari-tähti Charles Leclercille jättirangaistus kauden toiseen osakilpailuun – kausi alkaa katastrofaalisella tavalla
- Ferrarilta jälleen jättimoka Charles Leclercin kanssa – monacolainen raivosi kisainsinöörilleen: ”Yritä edes!”
- EK11: Meksikon rallia johtanut Esapekka Lappi törmäsi pylvääseen – erikoiskoe keskeytettiin
- Lewis Hamilton menettää yllättäen läheisen kolleegansa usean vuoden yhteistyön jälkeen – ”Kiitos kaikesta”