Romain Grosjean ”positiivisena kaikille jäljellä oleville radoille”
Kuva: Getty Images
Tallin julkisesti tunnustamista rahoitusvaikeuksistaan huolimatta Lotuksen Romain Grosjean odottaa Singaporesta vahvaa viikonloppua.
Otettuan Belgiassa peräti palkintosijan ranskalainen keskeytti tallikaverinsa tapaan Italian GP:n jo ensimmäisellä kierroksella. Kumpikaan keskeytys ei ollut kuljettajan oma syy.
– Vaikkakaan me emme ole pystyneet heittämään autoomme päivityksiä muiden tallien tapaan, E23 on ominaisuuksiltaan aika tasapainoinen auto – se vaikuttaa kulkevan hyvin kaikkialla, Grosjean sanoi.
– Se merkitsee sitä, että me matkustamme hyvin erilaisille radoille pystyen ottamaan pisteitä. Joka kerta kun hyppään autoon, mietin, mihin se pystyy. Suuntaan siis Singaporeen, Suzukaan ja kaikille jäljellä oleville radoille positiivisena.
LUE MYÖS:
- Max Verstappen kiehahti toimittajan jossittelusta: ”Nytkö sinä virnuilet siellä?”
- Tuore maailmanmestari Lando Norris liikuttui totaalisesti: ”Tämä on ollut pitkä matka”
- Tässä on F1-sarjan uusi maailmanmestari – jännittävä mestaruustaisto ei ratkennut voitolla
- Valtteri Bottas
- Lewis Hamilton synkissä vesissä – ”Miettii oikeasti jatkaako uraa F1:ssä”
- Onko tässä Max Verstappenin taktiikka maailmanmestaruuteen? Muistissa Lewis Hamiltonin härski pelaaminen
- Max Verstappenista kauden paalukuningas Abu Dhabissa – näin mestaruuskandidaatit sijoittuivat aika-ajoissa
- F1-kauden päätösharjoituksissa raju ulosajo ja karmea aivopieru – rangaistuksia luvassa
- Tunteet kuohahtivat F1-harjoituksissa – Max Verstappenille huomautus tuomaristolta
- F1-kauden finaaliviikonloppu korkattu – tuloslista täynnä kummajaisia
- Kalle Rovanperä paljasti IS:lle, kuka on vierellä usein kulkeva mystinen Jasse
- IS: Kalle Rovanperä tienasi hirmuisen summan MM-rallikaudesta
- Onko tässä Max Verstappenin taktiikka maailmanmestaruuteen? Muistissa Lewis Hamiltonin härski pelaaminen
- Tunteet kuohahtivat F1-harjoituksissa – Max Verstappenille huomautus tuomaristolta
- Formula 1 -kausi huipentuu kolmen kuskin mestaruustaistoon – tässä Abu Dhabin GP:n lähetysajat
- F1-kauden päätösharjoituksissa raju ulosajo ja karmea aivopieru – rangaistuksia luvassa
- F1-kauden finaaliviikonloppu korkattu – tuloslista täynnä kummajaisia
- Suomeen merkittävä rallin talviosakilpailu? Sarjan tv-lähetykset tavoittavat 55 miljoonaa katsojaa
- Red Bull vahvisti ensi kauden kuskinsa – Yuki Tsunoda sysätään sivuun
- Toyota syventää yhteistyötä Haasin kanssa – Kalle Rovanperän nimi nousi jälleen esiin