Englantilaiskuljettaja Jenson Button innostuu laukkujen pakkaamisesta ja kauden loppupuolen pitkän matkan kisoista. Hän kertoo McLarenin tiedotteessa myös pitävänsä kovasti Singaporen radasta. Viime vuonna Button ajoi Singaporessa neljännestä ruudusta toiseksi. Tänä vuonna McLarenin vauhti tuskin riittää samanlaisille sijoille.

– Nautin todella ajamisesta Marina Bayn radalla. Vaikkakin olen ajanut toiseksi kahtena viime vuonna, tänä vuonna tulee olemaan kiinnostavaa nähdä, miten automme toimii pomppuisella ja paljon downforcea vaativalla radalla.

– Tämä on on myös kisa, jossa hyvä kunto maksaa itsensä takaisin: kisa kestää yleensä lähelle kahden tunnin aikarajaa, joten se on kalenterin pitkäkestoisin fyysinen haaste. Odotan sitä innolla.