Paalupaikka-podcast: Analyysi kuljettajamarkkinoista, mikä on Valtteri Bottaksen tilanne? Historiamuistelussa muistetaan F1-tallin sortumista ”nigerialaishuijaukseen”
Kuva: Getty Images
Paalupaikka-podcastin uusin jakso on julkaistu. Tuoreimmassa jaksossa käsitellään kaikkia F1-faneja kutkuttava aihe, kuljettajamarkkinoiden silly season.
Kuka ajaa missäkin tallissa 2020? SuomiF1-sivuston toimittaja Juuso Taipale kävi lävitse jokaisen tallin ja kuskin tilanteen, antaen omat huomionsa ja arvionsa lopullisista kuljettajakombinaatioista.
Suomalaisittain kiinostavinta on tietysti Mercedeksen ja Valtteri Bottaksen tilanne. Suomalaiskuljettajan on puhuttu rohkeimmissa jutuissa menettävän paikkansa tallissa, mutta kannattaako tähän luottaa? Taipaleella on suomalaisen tilanteeseen selvä kanta.
Jaksossa muistellaan myös F1-historiaa. Haasin ja Rich Energyn erikoinen sponsoririita sai Taipaleen muistelemaan yhtä F1-historian erikoisinta sponsoriviritelmää. Arrows-talli sortui nigerialaisen ”prinssi” Malikin ajatukseen, ajautuen tuhon tielle.
Tämän lisäksi jaksossa luodaan myös katsaus tulevan Silverstonen kisan historiaan ja komeisiin perinteisiin. Tervetuloa kuuntelemaan!
Miksi kuunnella podcastia?
Puheohjelmia on erittäin kätevä kuunnella esimerkiksi automatkoilla, lenkeillä tai kotitöitä tehdessä. Toisin kuin lukiessa, niitä kuunnellessa voi touhuta myös jotain muuta samaan aikaan
Podcastin osuudet, klikkaa siirtyäksesi suoraan oikeaan osioon:
Katsaus kuskimarkkinoihin
Prinssi Malik & suuri nigerialaishuijaus
Silverstone-fiilistely, Hamiltonin uran upein ajo
Kuuntele lähetys alta tai tästä. Voit kuunnella jakson myös Spotifystä!
https://soundcloud.com/user-966691252/e05-kuskiveikkaukset-2020-f1-talli-sortui-nigerialaishuijaukseen-hamiltonin-uran-upein-ajo
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- F1-tähti lipsautti: Ferrarille suuri etu uudesta F1-säännöstä – talli uusi mestarisuosikki?
- F1-suosikki paljastaa: Entinen huippukuski ei lopettanut uraansa omasta päätöksestä
- Valtteri Bottas: tässä on F1:n lahjakkain kuski
- Ott Tänak: tyly näkemys MM-rallin kuskeista
- Kalle Rovanperä sivussa – nämä nimet ratkaisevat Super Formula -kauden 2026
- Kalle Rovanperä tarvitsee apua – ”Onko kellään Suomessa?”
- Mika Häkkisen tytär Ella Häkkinen: merkittävä uutinen
- Podcastissa hulvaton paljastus Kimi Räikkösestä: ”Uhkasivat sotaoikeudella ja vankilalla”
- Janni Hussi astui esiin – merkittävä paljastus tilanteestaan
- Jari-Matti Latvalalta iso uutinen
- F1-maailman leuka lohksahti – Kimi Räikköseltä yllätysilmoitus!
- Kalle Rovanperä: yllätysuutinen!
- Mika Häkkisen tytär Ella Häkkinen: merkittävä uutinen
- Toyotalta paljastus: Kalle Rovanperän päätös ei perustunut pelkästään terveysmurheisiin
- Kalle Rovanperä tarvitsee apua – ”Onko kellään Suomessa?”
- IS: Marcus Grönholm jahtaa unelmaansa: ”Jari-Matti, sinulla on numeroni”
- Valtteri Bottas: tässä on F1:n lahjakkain kuski
- Janni Hussi astui esiin – merkittävä paljastus tilanteestaan
- Podcastissa hulvaton paljastus Kimi Räikkösestä: ”Uhkasivat sotaoikeudella ja vankilalla”
- Jari-Matti Latvalalta iso uutinen