Mitta tuli täyteen – F1-talli vaihtaa taas jarruvalmistajaa!

Haasilta vahvistetaan, että talli aikoo koittaa uudestaan Carbone Industrien jarruja perjantain harjoituksissa Silverstonessa. Talli on ollut pahoissa ongelmissa jarrujen kanssa etenkin Romain Grosjeanin kohdalla.
– Aiomme asentaa molempiin autoihimme Carbone Industrien jarrut perjantain harjoituksiin, ja katsomme miten ne toimivat nyt toisella yrityksellä, sanoo tallipomo Günther Steiner.
– Jos ne toimivat hyvin, niin ajamme niillä koko viikonlopun. Asiasta täytyy kuitenkin varmistua, joten meidän on ensin testattava niitä.
Talli on koko olemassaolonsa ajan kärsinyt jarruongelmista, ja viime vuonna Haas päätyi koittamaan kyseisen valmistajan jarruja Brasilian GP:n yhteydessä. Tulokset olivat kuitenkin niin huonoja, että talli päätti pysyä Brembon tuotteissa. Nyt edessä on uusi yritys.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Oscar Piastri hurjana sprinttiaika-ajoissa
- Oscar Piastri dominoi Span avaussessiota
- Kaisa Mäkäräinen ja Marcus Grönholm ajavat Jyväskylässä
- Mercedes-pomo kommentoi hurjia huhuja Max Verstappenista
- Valtteri Bottaksesta herkullinen väite
- F1:n jymysiirto vireillä – Mercedes-johdolta vihreää valoa
- Valtteri Bottas takoi läjäpäin kierroksia – F1-paluu lähellä
- Näin näet Viron MM-rallin kaikki erikoiskokeet – osa näkyy ilmaiseksi
- Hurja varikkohuhu: Christian Hornerista F1-sarjan kriisitallin omistaja?
- Supertulokkaaksi tituleerattu Kimi Antonelli avautuu vaikeuksistaan