IndyCar-tähteä huhutaan F1-sarjaan Haasille – näin tallipomo kommentoi
Kuva: Getty Images
Formula 1 -talli Haas ilmoitti aiemmin tällä viikolla, että se ei jatka kuljettajiensa Romain Grosjeanin ja Kevin Magnussenin kanssa enää ensi kaudella.
Amerikkalaisomistaja Gene Haasin takia huhumyllyt lähtivät nopeasti liikkeelle Yhdysvaltain suuntaan. Huhuissa nousi esille nopeasti IndyCar-sarjassa nopeasti huipulle noussut, vasta 20-vuotias Colton Herta.
Haasin tallipäällikkö Günther Steiner ei suoraan kieltänytkään kautta aikojen nuorimman IndyCar-kisavoittajan pestaamista, mutta myöskään minkäänlaista yhteyttä ei ole kuljettajaan ollut.
– Colton Herta on ajanut todella hyvin. Hän on yksi niistä kuljettajista, joita seuraan Yhdysvalloissa, Steiner sanoi Crashin haastattelussa.
– En ole puhunut hänelle, joten voimme lopettaa spekulaatiot. Hän on nuori ja hänellä on loistava tulevaisuus. Uskon kuitenkin, että hän on tyytyväinen siellä (IndyCarissa), joten en ole puhunut hänelle tästä syystä.
LUE MYÖS:
- Toyotan nuori virolaislupaus hämmästyttää ralliväkeä – ”Samanlaista lahjakkuutta kuin Kalle Rovanperällä”
- SuomiF1 Podcast: Huhut Valtteri Bottaksesta puhuttavat – ”Ei mitään järkeä”
- Alkukauden yllätystalli solmi miljoonadiilin – nimi muuttuu
- IS: Mika Salo tyrmää väitteet epäillystä puukotuksesta
- MM-taisto repii Mercedes-leiriä? F1-toimittaja: “He eivät katsoneet toisiaan”
- Asiantuntija latasi Sami Pajarista – Kalle Rovanperä nousi puheenaiheeksi MTV:llä
- Poliisi selvittää Mika Salon epäiltyä puukotusta – tapauksessa uusi käänne
- Naamioituneet ryöstäjät iskivät Alain Prostin kotiin – F1-legenda loukkaantui
- Jyväskylän SM-ralli 2026: Reitti, aikataulu, televisiointi ja liput
- Sami Pajari: kova ulostulo!
- Vaimo vahvisti IS:lle: Mika Saloa puukotettu Thaimaassa
- Kimi Räikkönen oli lähellä yllätyssiirtoa – F1-pomo muistelee katkeraa pettymystä
- Mika Salo paljasti Uunolle – näin hän joutui puukotuksen uhriksi
- Valtteri Bottaksella epäonnea – Cadillac yllätti silti
- Kalle Rovanperä paljasti IS:lle: ”Alkaa pikkuhiljaa tuntua siltä…”
- Potku-uhka – Valtteri Bottaksesta levisi ikäviä huhuja
- Robin Räikkösen ylivoimaa – täydellinen suoritus!
- Japanin MM-ralli 2026: Erikoiskokeet, televisiointi ja osallistujat
- 18-vuotias suomalainen näyttävään voittoon Italian F4:ssä – F1-unelma elää vahvana
- Jari-Matti Latvala vaihtoi englanninkielisiin nuotteihin – japanilaiskartturille kova haaste Kreikassa