Entisen F1-kuskin uusi bisnes: vallankumoukselliset seksilelut
Kuva: Getty Images
F1-kuskien ura jatkuu sarjan jättämisen jälkeen usein muissa moottoriurheilusarjoissa. Kausina 2005-2006 F1-sarjassa kilpaillut Robert Doornbos on kuitenkin suunnannut sittemmin uusille vesille: mies on lähtenyt mukaan seksilelubisnekseen.
Entinen hollantilaiskuski on mukana Amsterdamista ponnistavassa Kiiroo-nimisessä yrityksessä. Kiiroo on kehittänyt viimeiset kaksi vuotta uudenlaisia ihmiskosketusta simuloivia seksileluja, jotka voivat paitsi vaikuttaa toistensa liikkeisiin keskenään, reagoida myös aikuisviihde-elokuvassa näkyviin liikkeisiin.
– Olemme lisänneet kolmannen ulottuvuuden kosketukseen internettiin, Doornbos kehuu firmansa tuotetta cnet.comin mukaan.
Nähtäväksi jää, mullistaako Doornbosin tuote aikuisviihteen ja seksilelut. Varmaa on kuitenkin se, että Doornbos on ensimmäinen alalle suunnannut entinen F1-kuljettaja. Jäämme mielenkiinnolla seuraamaan miehen bisnesten sujumista.
F1-urallaan Doornbos ajoi ensin testikuljettjana Jordanilla 2004 ja siirtyi seuraavana kautena kisakuljettajaksi Minardille. 2006 hän ajoi kolme kilpailua Red Bullilla Christian Klienin jouduttua syrjään kuljettajan paikaltaan.
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Suomen MM-ralli keräsi jälleen valtavan yleisön
- Saksan Drift Masters 2026: Aikataulu, suomalaiskuskit ja livelähetykset
- Rico Salmela nousi kohisten – suomalaislupaukselle vahva tulos Silverstonessa
- FIA suunnittelee isoa muutosta F1-autoihin
- Hurja siirtohuhu F1:ssä – Sergio Perez pois Cadillacilta?
- Valtteri Bottakselta suora viesti epäilijöille: ”Parhaat vuoteni ovat vielä edessä”
- Max Verstappen jakoi kovaa ylistystä F1:n nuorelle tähdelle
- Ralli SM:n ratkaisuhetket käsillä – sarja palaa tositoimiin Kiteellä
- Jari-Matti Latvala nostaa turvallisuuden pöydälle: ”Miksi rallin MM-sarjan pitäisi kilpailla siellä?”
- Valtteri Bottas kertoi karun syyn keskeytyksilleen – ”Kaikki alkaa palaa”
- Toyotan data paljasti, mikä johti Sebastien Ogierin rajuun ulosajoon
- Thierry Neuville kritisoi Suomen MM-rallia – Sami Pajari eri linjoilla
- Jari-Matti Latvala nostaa turvallisuuden pöydälle: ”Miksi rallin MM-sarjan pitäisi kilpailla siellä?”
- FIA suunnittelee isoa muutosta F1-autoihin
- Hurja siirtohuhu F1:ssä – Sergio Perez pois Cadillacilta?
- Sebastien Ogierin kartanlukija kertoo pysäyttävistä hetkistä: ”Nostin katseeni ja näin suuret puut edessämme”
- Valtteri Bottas nappasi paikan MM-kisoihin
- Valtteri Bottas kertoi karun syyn keskeytyksilleen – ”Kaikki alkaa palaa”
- Valtteri Bottakselta suora viesti epäilijöille: ”Parhaat vuoteni ovat vielä edessä”
- Mika Häkkinen otti kantaa Max Verstappenin siirtohuhuihin