F1-kuskit surevat menehtynyttä IndyCar-kuljettajaa

Kuva: Getty Images
F1-kuskit ovat ilmaisseet sosiaalisessa mediassa osanottonsa ja surunsa Justin Wilsonin kuoleman johdosta.
37-vuotias britti ajoi itse moottoriurheilun kuninkuusluokassa kaudella 2003 Minardilla ja Jaguarilla.
Nykykuskeista Twitter-tilillään osanottonsa esittelivät muun muassa Valtteri Bottas, Max Verstappen, Pastor Maldonado, Romain Grosjean, Jenson Button ja Carlos Sainz Junior.
– Moottoriurheilumaailma on pysähtynyt taas kerran. Justin Wilson oli hieno persoona ja hieno kuski. Ajatukseni ovat hänen perheen luonaan. Lepää rauhassa, kirjoitti esimerkiksi Jenson Button.
– Ajoin Justinin kanssa kilpaa jo vuonna 1989 karting-radoilla. Muistan hänen tarttuvan hymynsä – niin miellyttävä kaveri. #RIPJUSTIN, jatkoi Button.
Voita Onnenpyörästä 5-2000€ palkinto!
- Pyöritä suomenkielisen Lataamo-kasinon Onnenpyörää ja voita isosti!
- Talleta 10€, niin pääset ilmaiseksi pyörittämään Onnenpyörää.
- Voitat vähintään 5€ ja maksimivoitto on 2000€. Palkinnon saat tekemäsi talletuksen päälle.
- Onko Lewis Hamilton menettämässä otteensa Mercedeksellä – George Russellille valittiin paremmat säädöt Jeddassa
- Red Bullilla välit kiristyvät – Sergio Perez vaatii selontekoa loppukisan tapahtumista
- Max Verstappenin kiukuttelu ihmetyttää – ”Häipyi nopeasti ja jätti tiimipalaverin väliin”
- Aston Martinilta ripeää toimintaa – tämän takia Fernando Alonso sai pitää palkintosijansa
- Fernando Alonson rangaistusaagassa uusi käänne: espanjalainen saa palkintosijansa takaisin
- Oliko tässä syy Valtteri Bottaksen surkeaan vauhtiin? – ”Kolahti aika mukavasti”
- Sebastien Ogier jälleen Meksikon kuningas – Hyundai himmensi Toyotan juhlia, Kalle Rovanperä neljäs
- Fernando Alonson juhlat ennenaikaisia – aikarangaistus pudottaa konkarin palkintopallilta
- Sergio Perez Jeddan osakilpailun voittoon – Valtteri Bottakselle Alfa Romeo -uran surkein kilpailu
- Mitä ihmettä Valtteri Bottakselle tapahtuu Jeddassa – suomalaisella käynnissä yksi uran heikoimmista ajoista
- Toto Wolffilta suora viesti Lewis Hamiltonille – ”Sitten hänen täytyy etsiä töitä jostain muualta”
- Oliko tässä syy Valtteri Bottaksen surkeaan vauhtiin? – ”Kolahti aika mukavasti”
- F1-sisäpiiritoimittaja paljastaa: Tämä F1-kuski ei ole suuressa suosiossa muiden kilpailijoiden keskuudessa
- Red Bullilla välit kiristyvät – Sergio Perez vaatii selontekoa loppukisan tapahtumista
- Kalle Rovanperä koki kovia Meksikon MM-rallissa – ”Ei tuntunut kovin hyvältä”
- Fernando Alonson rangaistusaagassa uusi käänne: espanjalainen saa palkintosijansa takaisin
- Ferrarilta jälleen jättimoka Charles Leclercin kanssa – monacolainen raivosi kisainsinöörilleen: ”Yritä edes!”
- EK11: Meksikon rallia johtanut Esapekka Lappi törmäsi pylvääseen – erikoiskoe keskeytettiin
- Lewis Hamilton menettää yllättäen läheisen kolleegansa usean vuoden yhteistyön jälkeen – ”Kiitos kaikesta”
- EK3: MM-rallissa hurjaa draamaa! Ott Tänak isoissa ongelmissa – Esapekka Lappi kärjessä