Lando Norris varoittaa Netflixiä ylidramatisoinnista suositussa F1-dokumenttisarjassa – ”Sekin oli täysin eri kilpailusta”
Kuva: Getty Images
McLaren-kuljettaja Lando Norris ottaa kantaa Netflixin suoratoistopalvelussa julkaistusta Drive to Survive -dokumenttisarjan neljännen kauden tapahtumista.
Suositussa sarjassa kelataan läpi viime kauden puhutuimpia kohtauksia ja tilanteita hieman syvempää, mitä fanit normaalisti pääsevät näkemään.
Norris kertoo katsoneensa neljännen kauden kaksi ensimmäistä jaksoa ja on huolissaan siitä, että Netflixin väki alkaa jo liikaa ylidramatisoimaan läpikäytäviä tilanteita.
Neljännen kauden toisessa jaksossa seurataan tiiviisti McLaren-tallin alkukauden taivalta sekä hänen suhdettaan tallikaveri Daniel Ricciardoon. Esimerkiksi nuori britti nostaa tilanteen, jossa McLaren-kaksikko ajaa rinta rinnan Bahrainin GP:n ensimmäiseen mutkaan.
– Siinä näytetään hieman Danielin ja minun menevän rinta rinnan ykkösmutkaan, emmekä ole edes lähellä toisiamme. Sitten minun sanotaan väittävän, että hän puski minut ulos, joka on itse asiassa täysin eri kilpailusta, paljastaa Norris GPfansin mukaan.
– Siinä on ehkä hieman liikaa tilanteita, jotka saattavat olla vähän samanlaisia, enkä itse osta niitä, mutta kokonaisuutena se on erittäin mielenkiintoista kaikille.
– Niin kauan, kun he eivät tee sitä liikaa ja yritä tarkoituksellisesti saada jonkun näyttämään tehneen jotain, mitä ei ole todellakaan tehnyt. Sitten mennään liian pitkälle, joten niin kauan, kun he eivät tee sitä, se on hyvä, kertoo brittikuljettaja palautteensa.
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- Lähde: F1:ssä muhii jättisopimus – Williams ei halua luopua tähdestään
- Valtteri Bottaksen pomo sai kenkää – korvaaja nimetty
- Hollannin GP 2026 – F1: Aikataulu, ohjelma, tv, tulokset
- Ismo Leikola ajoi ensimmäisen MM-rallinsa – ”Tämä ei jää tähän”
- Uuden MM-rallin reittejä testattiin jo – Elfyn Evans: ”Paikoin jopa liian nopea”
- SM-ralli Kitee 2026: Aikataulu, reitti, osallistujat ja televisiointi
- Suomen MM-ralli keräsi jälleen valtavan yleisön
- Saksan Drift Masters 2026: Aikataulu, suomalaiskuskit ja livelähetykset
- Rico Salmela nousi kohisten – suomalaislupaukselle vahva tulos Silverstonessa
- FIA suunnittelee isoa muutosta F1-autoihin
- Saksan Drift Masters 2026: Aikataulu, suomalaiskuskit ja livelähetykset
- FIA suunnittelee isoa muutosta F1-autoihin
- Jari-Matti Latvala nostaa turvallisuuden pöydälle: ”Miksi rallin MM-sarjan pitäisi kilpailla siellä?”
- Hurja siirtohuhu F1:ssä – Sergio Perez pois Cadillacilta?
- Ismo Leikola ajoi ensimmäisen MM-rallinsa – ”Tämä ei jää tähän”
- Uuden MM-rallin reittejä testattiin jo – Elfyn Evans: ”Paikoin jopa liian nopea”
- Sebastien Ogierin kartanlukija kertoo pysäyttävistä hetkistä: ”Nostin katseeni ja näin suuret puut edessämme”
- Valtteri Bottas nappasi paikan MM-kisoihin
- Valtteri Bottakselta suora viesti epäilijöille: ”Parhaat vuoteni ovat vielä edessä”
- Valtteri Bottas kertoi karun syyn keskeytyksilleen – ”Kaikki alkaa palaa”